Kuyumcu Kartvizit

Altın, pırlanta gibi değerli malzemelerin satışını yapan kuyumcular için özel tasarım kartvizit oluşturulabilir. Kuyumcu kartvizit tasarımları kapsamlı bir hazırlık gerektirir.

Hangi Renklerde Kuyumcu Kartviziti Hazırlanmalı?

Öncelikle bir tasarım için kesin renk kuralları yoktur. Ancak psikolojik açıdan birçok kişinin genelde etkilendiği renkler vardır. Bu renkler aynı zamanda insanların karar verme mekanizmalarına da etki eder. Mavi, kırmızı, altın renkler, metalik tonlar, siyah, lacivert gibi renkler bu kapsamda ele alınabilir. Liste elbette genişletilebilir, fakat genel olarak en ideal renk seçimini belirlerken şunlara önem vermelisiniz:

  • Renklerle ürünler arasında paralellik olabilir. Ürün renkleri kuyumculukta sarı, parlak beyaz ışıltılı renkler, platin renkleri, metalik griler vs. olabilir. Ayrıca değeri taşların çeşitlerine göre de renkler katılabilir. Yeşil, kehribar, mor gibi renkler de kuyumda seçilebilir.
  • Kullanılan materyal özelliği kartvizit üzerinde sektörle alakalı olmalıdır. Kuyumda kullanılan materyaller takı odaklı olduğu için renkler bu takılara göre seçilebilir.
  • Logonuzdaki renkleri kuyumcu kartvizit içerisinde kullanabilirsiniz. Logonuzun kendisini kartvizite ekleyip renklerden bazılarını devam gibi düşünebilirsiniz.
  • Zıt renklerin etkisini değerlendirebilirsiniz. Size sunulan kartvizit modelleri arasından seçim yaparken zıt renklerin gücünü iyi değerlendirin. Örneğin arkada siyah renk zemin üzerine altın rengi, canlı bir kırmızı, mavi ideal olabilir.  

Kuyumcuların Tanıtım Alanları

Kuyumcuların sektörde kendilerini tanıtacakları birçok alan olabilir. Örneğin kuyumcularla alakalı bir bayi toplantısına gidebilirsiniz. Ulusal düzeyde bir kuyumcu fuarı, konferansı gibi çeşitli seçenekler tanıtım yapacağınız alanlar arasındadır. Firmanızın kurumsal değerini yansıtan etkili bir kartvizit ile birlikte müşteri potansiyellinizi genişletebilirsiniz. Tanıtım alanı sadece bu tür etkinliklerle değil, bireysel olarak tanıtımlarda da geçerlidir. Çünkü bir kişinin yeni tanıştıkları kişilerle etkileşimi de bir firma pazarlamasına dönebilir. İhtiyacı olan bir kişi düşünülürse, hedef kitleniz dahilinde hızlı bir bağlantı kurmuş olursunuz.  

Kuyumcu Kartvizit Fiyatları

Ücretlendirme açısından kuyumcu kartvizit çeşitleri değişebilmektedir. Bu değişim kartvizitteki malzeme özelliği ile alakalıdır. Malzeme dayanıklılığı ve kalitesi arttıkça tasarımı özelleştikçe daha da artış olabilir. Yani sade bir kartvizitle daha özenle çalışılmış olan farklı fiyatlardan sunulacaktır. Kuyumcu firmanız için ön araştırma bütçe ayarlaması yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*