Kuaför Kartvizit

Saç tasarımı, kişisel bakım yapılan kuaförler etkili tanıtım yapmak üzere kartvizit tasarımı kullanacaktır. Kuaför kartvizit detayları hazırlık ve planla gerçekleşir.

Kuaför Kartvizit Nedir?

Kuaförlerin kullandıkları kartvizitler, tanıtım bilgilerinin olduğu küçük, dikdörtgen kartlar olarak tanımlanabilir. Genellikle dikdörtgen bir tasarımın olmasının nedeni, tutulurken kolaylık sağlamasıdır. İnce yapıdaki kartviziti tutabilmek, kare veya yuvarlak bir kartviziti tutabilmekten daha kolay olabilir. Keskin çizgileri olan kartlar insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakabilmektedir.  Tabi şekil olarak esneme payı vardır. Yani kuaför kartvizit tek dikdörtgen olmadan kenarlarında oyuklar, işlemeler vs. de olabilir.  Bir kenarı dalgalı ve özel bir şekil verdirilerek hazırlanabilir. Bu sizin beklentiniz ve kartvizit hazırlayan kişinin tasarımının birleşimi olarak değerlendirilebilir.

Kuaför İçin Renk Seçenekleri

Kartvizitinizin renkleri meslekle alakalı bilgiler verebilir. Bunu yaptığınızda insanların aklında daha çok kalabilirsiniz. Örneğin saç renklerini değiştirmek ve kuaförler bağlantılı olduğu için kartvizitiniz bunu anımsatan canlı renklerden oluşabilir. Bir sınırlama olmamakla beraber kart üzerindeki renklerin şık görüntü vermesine önem verilir. Yani hazırlayan kişi size görüntülerle alakalı ön fikir verir ve siz onayladığınızda sonuca ulaşılır.

Hizmetler Nasıl Anlatılır?

Kartvizit üzerindeki yazı alanı kısıtlı bir bölümü oluşturmaktadır. Kısıtlı alanda çok uzun uzadıya yazı olmaması gerekir. Okuyan sıkılmamalı ve, gözü yormamalıdır. Yazı, firmanızın odak noktasındaki hizmeti belirtebilir. Saç kesimi, boyama, ağda gibi hizmetleri tek kelime ile belirtebilirsiniz. Yazı büyüklüğü ve şekli de gözü yormamalıdır. Açık net ifadelerle kartvizit oluşturulmalıdır. Kuaförlerin verdiği hizmetlerde özgünlük olabilir ve firma durumuna göre logo, diğer detaylara göre seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Kuaför Kartvizit Arka Kısmında Ne Olabilir?

Arka kısmında genellikle ikinci plandaki bilgileri bulundurabilirsiniz. Örneğin ön kısımda adres varsa, arkada bu yol tarifi olabilir. Yol tarifi şekli değişken bir yapıdır. Bazen arka bölümde kare kod da bulunabilir. Ek hizmetlerinizi arka kısımda anlatabilirsiniz. Görünmesini istediğiniz diğer kısımlar da burada yer alabilir.  Ön kısımla bütünlük sağlayan çözümler bulunursa kart tasarımından daha da verim alırsınız. Kuaför kartvizit çeşitleri konusunda acele etmeden detaylı hazırlıklar yapabilirsiniz. Üzerine düşünün ve uzmandan yardım mutlaka alın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*