Özel Kartvizitler

Bireysel veya işletme bazında özel kartvizitler oldukça avantajlı tanıtım ürünüdür. Özel tasarımlar ve özel malzemelerle seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Özel Kartvizit Nedir?

Özel kartvizit, görsel özellikler ve malzeme kalitesi bakımından ekstra avantajlar sunan, diğer sıradan kartvizitlere göre daha özenle hazırlanan ürünlerdir. Bir kartın özel hazırlanması,  nispeten daha uzun bir çalışma ile mümkün olur. Kullanılan malzemedeki kalite arttıkça etkileyicilik oranında artış olur. Bu da tanıtımdaki etkinizi artırmak anlamına gelebilir. Fakat bütçenizi de düşünerek hareket etmelisiniz. Yani firmanız ya da bireysel talebiniz için en uygun bütçe ile en iyi kartvizit sonuçlarını almanız gerekmektedir.

Logo ve Kartvizit Tasarımı İlişkisi

Logo tanımı yapılırsa bir firmanın görsel olarak temsili demektir. Marka değeri olan her kurum, bir logo ile kendisini başkalarına karşı temsil eder. Yani bir yazı ve isimle beraber görüntü eşlik etmektedir. İnsanlar yazı ve görüntüyü birlikte daha iyi anlamlandırır. Görüntüler, akılda kalıcılığı artırıcı bir etki yapar. Özel kartvizitler açısından düşünülünce de üzerinde logo barındırılması, buna yer ayrılması son derece önemlidir. Genel bütünlük sağlamak için bu tür renk ve görselleri değerlendiren çalışmaları seçebilirsiniz. Konuyla alakalı size zaten yönlendirme yapılacaktır. Fikir alışverişi yapılarak daha etkili görüntüler elde edebilirsiniz.

Özel Kartvizit Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel kartvizit yaptırırken öncelikle bir mottonuz olmalıdır. Ayrıca sizi müşterilerinizin her zaman bulacağı, açık bir adres, telefon numarası gerekir. Görüntü açısından özel bir malzeme seçeceğiniz için avantaj sağlayabilirsiniz. Yani ele alınan şeyin nasıl bir malzemeden olduğu, nasıl bir his verdiği insanlar üzerinde etkili olacaktır.  Örneğin noktalı bir kart yüzeyi, çizgili parlak kart yüzeyini değerlendirebilirsiniz. Çizgiler, renkler de özelliği artırabilir. Altın renkleri kullanabilirsiniz. Metalik renkler yine görsel zevki artıracaktır. Fakat marka logo detaylarınız, yazı karakterleri vs. özenle seçilmelidir.

Özel Kartvizit Ücretleri

Çeşitlilik, sayı gibi birçok etkenler özel kartvizitler ücretleri bakımından değişebilir. Kullanılan malzeme kalitesi arttıkça sayı arttıkça fiyat çoğalacaktır. Net bir fiyat için öncelikle genel araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede fikir edinmiş ve doğru karar alabilmiş olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*