Avukat Kartvizit

Tanıtım için en iyi yöntemlerden biri kartvizitlerdir. Küçük ve etkileyici bu malzemelerin çeşitleri çoktur ve avukat kartvizit de bunlardan biridir.

Avukatlara Özel Kartvizit

Avukatların meslekleri, insanlarla sürekli etkileşim ve haberleşme üzerine kuruludur. İş yaptıkları kişilerle doğru bağlantılar kurabilmeleri, danışmanlık amacıyla doğrudan iletişim bilgilerini vermeleri gerekir. Ayrıca bağlantıları genişletirken yeni insanlarla birlikte iş ortaklıklarına girerken küçük bir mesleki tanıtım gerekliliği olarak kartvizit dağıtımı bir gelenektir.   Avukatların kendi kartlarını kimlere hangi durumlarda nasıl vereceği kendi tercihlerine göre değişebilir. Fakat işlerinde bireysel olarak isimleri öne çıktığı için her işletmede olduğu gibi bir tanıtım belgesi önem kazanır.

Kartvizit Tasarımı Nasıl Olmalı?

Kartvizitlerin tasarımı için aslında bir sınırlama yoktur. Boyutları için en fazla büyüklük göz aşinalığına göre belirlenebilir. Genellikle dikdörtgen şekilde bir şekli vardır. Fakat kenarlarında çeşitli süslemeler, tasarım farklılıkları olabilir.  Bu şekil belirlenmesi aslında eskiden gelen bir alışkanlığın devamı olarak düşünülebilir. Kartvizitler çok uzun zamandan beri avuç içini doldurmayan büyüklükte tasarlanmaktadır. Çeşitli oyuntularla beraber özel renkler detaylar işlenebilir.

Avukat Kartviziti Kaç Tane Olmalı?

Sayı bakımından avukat kartvizit miktarı değişken bir sonuç verecektir. Uzun vadeli bir kartvizit yapısı düşünülürse ne kadar sayıda dağıtım olacağı önem kazanır. Kartvizit miktarı tek kısa dönemlik değil uzun vadede verilen hazırlanması gereken bir hizmettir. İlerde bu tasarımda değişiklik yapacaksanız az sayıda düşünebilirsiniz. Hep aynı kartvizit olacaksa ve çok sayıda kişiyle durmadan tanışıyorsanız ilk başta bin-iki bin taneyle başlayabilirsiniz. Duruma göre bunu aşamalı artırır ve çözüm bulursunuz.

İşlem Süreci Hakkında

Yapılan avukat kartvizit çalışması baştan sona planlı bir şekilde gerçekleşmektedir.  Yani yaptırmak isteyen kişinin fikri alınır. Bu alınan fikir ve seçenekler arasından karar verilir. Ne tür renkler kullanılacağı ve kartvizitte yazacak olan şeyin ne olacağı belirlenir. Genelde isim soy isim, adres, telefon bilgileri, internet adresi ve diğer istenen bilgiler kısaca yazılır. Özellikle bir alanda yoğun davalara bakılıyorsa buna dair de bir tanıtım yapılabilir.  Avukatlar her davaya bakabilen kişilerdir, ancak bazıları belli alanlara odaklanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*